پخش فیلم

فیدان فیلم در راستای حمایت از سینمای کوتاه ایران، کار پخش و ارسال جشنواره‌ای فیلم‌ها را با نازل‌ترین هزینه‌های موجود در کشور بر عهده می‌گیرد.

همچنین فیدان فیلم سعی دارد تا در بازارهای بین‌المللی برای فیلم‌های کوتاه ایرانی مشتریانی در جهت فروش فیلم‌ها پیدا کند.

 

شرایط پخش فیلم:

پخش بین‌الملل فیلم‌ها از طریق فیدان فیلم معمولاً به سه طریق انجام می‌گیرد:

  • به‌صورت تک موردی: بدین‌صورت که پس از بازبینی فیلم، جشنواره‌های مربوطه از طریق فیدان فیلم پیشنهاد می‌شود و در صورت تمایل صاحب اثر، فرم قرارداد امضا شده و پس از واریز مبلغ توسط صاحب اثر فیلم توزیع می‌گردد.
  • به‌صورت چند موردی: به مانند مورد قبلی است با این تفاوت که ارسال فیلم به‌صورت چند موردی و بیش از یک فستیوال است و به ازای هر چهار جشنواره، دو جشنواره نیز رایگان ثبت‌نام و ارسال می‌گردد.
  • پخش گسترده: بدین‌صورت که کار پخش فیلم به‌صورت شش‌ماهه، یک‌ساله و بیشتر و بر اساس مبلغ پیشنهادی صورت می‌گیرد و البته محدودیتی برای تعداد جشنواره‌های ارسالی وجود ندارد و حداکثر تعداد جشنواره‌ها با توجه به کیفیت فنی و محتوایی اثر در نظر گرفته خواهد شد.

 

شرایط عمومی ثبت‌نام:

فیلم‌ها باید با قوانین نظام جمهوری اسلامی و وزارت ارشاد همخوانی داشته و عاری از هرگونه محتوای خلاف موازین شرعی و اسلامی باشند.

رضایت تهیه‌کننده فیلم برای پخش آن ضروری است.

پس از توافق بین طرفین، صاحب اثر باید فرم قرارداد را پر کرده و یک نسخه از آن را به همراه فیلم به پخش‌کننده تحویل دهد. سپس مبلغ توافق شده واریز و کارهای پخش بین‌الملل شروع خواهد شد.

نسخه ارسالی باید در بالاترین کیفیت و فرمت H264 یا MOV 4.2.2 باشد و به همراه آن مواد تبلیغی فیلم نیز ارسال شود.

فیدان فیلم تا نهایی شدن نتیجه جشنواره اطلاع‌رسانی لازم را خواهد داشت.

همچنین فیدان فیلم با بهره‌گیری از درگاه فیدان – وب‌سایت تخصصی فیلم کوتاه نسبت به انتشار اخبار موفقیت‌های فیلم‌ها و فیلم‌سازان طرف قرارداد در مدت زمان جریان قرارد داد بین طرفین در رسانه‌ها و نشریات کشور اقدامات لازم را به صورت رایگان انجام خواهد داد.

تلفن تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام: 09149415957